Turystyka w czasach zarazy – 6.08

  • Jacek Michalski
  • 0

Turystyka w czasach zarazy – 6.08

Category : Aktualność

  1. Wyjazd na Suwalszczyznę 13.08 bez zmian. Sytuacja epidemiologiczna w Augustowie jest zdecydowanie lepsza niż na Opolszczyźnie. Nocujemy w ośrodku August. Autokar podjedzie około 6.00, wyjazd o godz. 6.15. Miejsca w autokarze będą przydzielone wg kolejności zapisu ( tak, żeby było w miarę równomiernie ). Proszę o zabranie zapasu maseczek. Na pewno będą obowiązywały podczas przejazdu i pomieszczeniach zamkniętych podczas zwiedzania. Przed wejściem do autokaru każdy będzie miał sprawdzaną temperaturę. Po drodze będę chciał zatrzymywać się raczej na MOP-ach, gdzie nie ma dużej infrastruktury. Ciepłe napoje tylko na stacji paliwowej lub we własnym zakresie ( w termosie ). Nie ma możliwości ich zakupu w autokarze.
  2. Do dyspozycji podczas zwiedzania będzie system Tourguide, przy czym słuchawki będą tym razem jednorazowe. Jeżeli ktoś chce może zabrać własne.
  3. W dniach 14 – 18.09 planuję zrobić wycieczkę na Polski i Słowacki Spisz. Wybrałem dni robocze, ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Noclegi z wyżywieniem będą na terenie Polski w Białce Tatrzańskiej. Planuję 3 dni wycieczkowe na Słowacji. W programie: zwiedzanie zabytków, jaskini, spacer w chmurach, lekka trasa turystyczna, korzystanie z term w Vrbove i Białce Tatrzańskiej. Ogólny program wyjazdu wkrótce.
  4. Wycieczka do Gruzji?? Na razie Polacy muszą przechodzić 14-dniową kwarantannę, poza tym samoloty z Polski nie mogą lądować w Tbilisi. W związku z tym , że do 8.08 musiałbym wpłacić kolejną ratę za bilety ( kilka tysięcy zł ) – podjąłem decyzję o zawieszeniu rezerwacji. Wiąże się to z tym , że kwota, którą dotychczas wpłaciłem jest zamrożona nawet do października 2021. Rezerwacji w Gruzji na razie nie odwołałem, bo gdyby okazało się we wrześniu, że sytuacja jest dobra, to wyjazd mógłby dojść do skutku. Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć szczegółów to zapraszam na dyżur w Centrum Seniora o godz. 14.30 lub o kontakt telefoniczny.