Informacje wyjazdowe !!! – Normandia i Bretania

  • Jacek Michalski
  • 0

Informacje wyjazdowe !!! – Normandia i Bretania

Category : Aktualność

1. W sobotę wyjeżdżamy o godz. 6.00 spod Solarisa od strony kina Helios. W tym dniu mamy do pokonania długi dystans i postoje będą krótkie. W tym dniu nie ma obiadokolacji, więc proszę zaopatrzyć się w kanapki. Ciepłe napoje – kawa, herbata można będzie zakupić na parkingach u kierowców lub na stacjach benzynowych. Planowy przyjazd na nocleg około godziny 23.00.

2. Podczas postojów w Niemczech trzeba mieć przygotowane monety 1 eur na wejście do toalety przy autostradach. We Francji z reguły jest to bezpłatne.

3. Rano w hotelu będzie zawsze śniadanie. We Francji jest to czasami  śniadanie typowo francuskie ( czyli raczej na słodko ). Obiadokolacje będą w restauracjach samoobsługowych, gdzie dostajemy porcję mięsa lub ryby, a dodatki i warzywa bierzemy samodzielnie. Do każdego posiłku będzie napój. Pory posiłków to z reguły godz. 18 – 19.

4. Jeżeli dopisze pogoda, to postaramy wygospodarować w czasie wolnym pobyt na plaży. Nie będzie to zbyt długi pobyt ( około maksymalnie 1 godzina ), ale jeżeli ktoś będzie chciał zanurzyć się w Kanale La Manche lub w Oceanie Atlantyckim – to może zabrać strój kąpielowy i nieduży ręcznik. Oczywiście wszystko zależy od pogody i czasu. Oczywiście należy również zabrać polar i coś przeciwdeszczowego.

5. Dokumentem do podróży może być dowód osobisty lub paszport. Proszę również zabrać kartę EKUZ – oczywiście Ci ,którzy mają.

6. Proszę nie zabierać zgrzewek wody luzem, tylko te butelki , które zmieszczą się do bagażu głównego lub podręcznego. Podczas przejazdu staniemy co 2  – 3 dni pod marketem i wtedy będzie można zrobić zakupy.

7. Podaję nazwy hoteli i miejscowości.  Tranzyt – Orange Hotel – La Louviere, B&B Rouen Centre – Rouen, B&B Hotel Memorial – Saint-Contest, Ibis Budget Rennes – Rennes, Appart’Hotel Quimper – Quimper, Kyriad Chartres – Chartres

8. Ponieważ będziemy korzystać z systemu tour guide – proszę te osoby, które już ze mną jeździły – o zabranie słuchawek.