Białoruś bez tajemnic

Termin: 1.07 – 8.07.2020

1 dzień – wyjazd o godz. 6.00 z Opolu, przy parkingu na ulicy Dubois ( skrzyżowanie z ulicą 1 Maja ). Przejazd z niezbędnymi postojami na granicę białoruską, przejazd do Brześcia na nocleg.

2 dzień – Brześć: cerkiew św. Szymona, aleja latarni literackich, pomnik Tysiąclecia Brześcia, cerkiew św. Mikołaja, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Twierdza Brzeska, zwiedzanie: Brama Chełmska i Terespolska, pomnik Pragnienie, cytadela. Przejazd do stolicy. Nocleg w Mińsku.

3 dzień – Mińsk: Plac Niepodległości, Stare Miasto, plac Ratuszowy, kościoły i cerkwie, szerokie aleje i pomniki białoruskiej stolicy. Żodino, do fabryki BiełAZ, producenta największych na świecie wywrotek o ładowności od 90 do 450 ton. Te gigantyczne pojazdy używane są głównie w kopalniach odkrywkowych w ciężkich warunkach klimatycznych. Powrót do Mińska.

4 dzień – przejazd do Połocka: stolica pierwszego księstwa na terytorium Białorusi: klasztor Spaso-Eufrozyjski z cerkwią Przemienienia Pańskiego z XII w., sobór Sofijski, plac Wolności, geograficzny środek Europy. Witebsk: Stare Miasto z Ratuszem, sobór Uspienski, Pokrowski i Błagowieszczański, amfiteatr letni, gdzie co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Słowiański Bazar”, największy plac Białorusi. Nocleg w Witebsku.

5 dzień – przejazd do wioski Lenino, gdzie, sformowana na Wschodzie 1 Dywizja im. T. Kościuszki, przeszła 12-13.10.1943 swój krwawy chrzest bojowy. Zobaczymy ekspozycję muzealną poświęconą bitwie, a także mogiłę zbiorowa 502 żołnierzy polskich. Orsza: starówka oraz kompleks pamiątkowy Katiusza, poświęcony tej broni, użytej po raz pierwszy w 1941 roku w okolicach miasta. Smolany: ruiny zamku Sanguszków Biały Kowel. Nocleg w Mińsku

6 dzień – Nieśwież. zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów z XVI – XIX w., kościół Bożego Ciała – z grobowcem Habsburgów. XIV w. zamek w Mirze – byłej siedziby marszałka Wielkiego Księstwa Litewskiego. Od końca XVI w. zamek przeszedł w ręce Radziwiłłów. Oba obiekty zostały wpisane na listę UNESCO. Nowogródek – pierwsza stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego: cerkiew Borysa i Gleba, góra króla Mendoga, kopiec Mickiewicza, dworek Mickiewicza – obecnie muzeum poety. Nocleg w Lidzie.

7 dzień – Lida: ojczyzna kwasu i piwa na Białorusi. rezydencję księcia Giedymina z XIV w. ( z zewnątrz ), wieś Murowanka: XVI w. cerkiew obronną Narodzenia NMP, Stare Wasiliszki Muzeum Czesława Niemena. Grodno: potężny Stary Zamek, nowy Zamek, klasztory Brygidek i Bernardynów, barokowy kościół św. Franciszka Ksawerego, cerkiew Kałożską, widok na Niemen. Na tutejszym cmentarzu została pochowana znana pisarka – Eliza Orzeszkowa. Nocleg w Grodnie.

8 dzień – wykwaterowanie, ostatnie zakupy. Przejazd do Opola.

Cena: 850 zł + 200 eur

Wpłatę zaliczki w wysokości 250 zł należy dokonać do 5 dni po podpisaniu umowy. Pozostałą kwotę w zł dopłacamy po 1.06.2019. Euro zabieramy ze sobą na opłacenie świadczeń na terenie Białorusi.

Konto ING Bank Śląski 46 1050 1504 1000 0022 3715 7678

Cena zawiera:

  • 7 x nocleg w pok 2-os. 7 śniadań i 7 obiadokolacji – kuchnia białoruska
  • transport komfortowym autokarem,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie w TU Signal Iduna: KL 20000 EUR ( zawiera opcję Choroby Przewlekłe ), NW 15000 PLN, bagaż 1000 zł.
  • obowiązkową składkę na TFG,
  • wizę białoruską wraz z kosztami wizowania.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodnika białoruskiego oraz systemu Tour Guide – 60 EUR/os. dorosła/ 45 EUR dziecko do 16 lat.

Do wyjazdu na Białoruś wymagany jest paszport ważny jeszcze 3 miesiące od daty powrotu, zdjęcie nie starsze niż 6 mies., wypełniona i podpisana ankieta wizowa.

Wypełnione dokumenty, zdjęcie i paszport należy złożyć osobiście lub przesłać biura do dnia 9.06.2020. Na wypełnianie wiz możemy umówić się wcześniej.

Minimalna liczba uczestników – 40 osób.