Chorwacja – Bośnia i Hercegowina

Termin: 21 – 30.06.2018

1 dzieńwyjazd z Opola w godzinach wieczornych ( około godziny 20.00 ). Zbiórka na parkingu za marketem Emma – ul. Dubois. Przejazd do przez Czechy, Austrię i Słowenię.

2 dzień – Przejazd do Plitvic: zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Przejazd na nocleg do Trogiru. Zakwaterowanie.

3 dzień – przejazd do Splitu – zwiedzanie miasta: Pałac Dioklecjana, nadmorska promenada, po południu czas wolny.

4 dzień – przejazd do Trogiru – zwiedzanie miasta: katedra św. Wawrzyńca, wieża zegarowa, Pałac Cipiko, spacer wąskimi uliczkami, po południu czas wolny.

5 dzień – wykwaterowanie, przejazd wzdłuż wybrzeża adriatyckiego do Baska Voda. Rejs na wyspę Brać, przejazd na nocleg do Neum, zakwaterowanie w hotelu.

6 dzień – po śniadaniu wycieczka do Dubrownika. Zwiedzanie Perły Adriatyku. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i malowniczych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m. in. Fontannę Onufrego, Pałac Rektorów, Kolumnę Rolanda oraz słynne mury miejskie. Powrót do Neum. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – dzień przeznaczony na plażowanie.

8 dzień – wykwaterowanie, przejazd do Medjugorie. W Medjugorie spacer po centrum modlitewnym, wejście na Górę Objawień w Podbrdo, przejazd Mostaru: zwiedzanie Starego Mostu nad rzeką Neretwa i starówki miasta. Przejazd na nocleg w okolice Sarajewa.

9 dzień – przejazd do centrum Sarajewa, zwiedzanie: meczet Gazi Husrev Bega, studnia Sebilj, Bezistan, Sahat Kula; ostatnie zakupy. Po południu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Chorwację, Węgry i Słowację.

10 dzień – przyjazd w godzinach porannych do Opola.

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena: 1640 zł

W cenie:

  • noclegi w hotelach 3*** – pokoje 2 – osobowe z łazienką w okolicy Trogiru i Neum,

  • 7 x śniadanie ( szwedzki stół ) i 7 x obiadokolacja,

  • przejazd autokarem,

  • opieka polskiego pilota,

  • autoryzowani przewodnicy w Chorwacji i Bośni i Hercegowinie,

  • ubezpieczenie w TU Signal Iduna: KL + CP ( 10000 EUR ), NW ( 15000 PLN ),

  • obowiązkowa składka na TFG.

Opłaty dodatkowe:

  • wstępy do zabytków i parków narodowych, opłata klimatyczna, rejs – ok. 65 – 70 EUR/ os.

  • napoje do obiadokolacji.

Uwaga. Do kąpieli w Adriatyku należy posiadać obowiązkowe obuwie ze względu na jeżowce.