Do Petersburga

Termin: 14 – 23.08.2020

1 dzień – wyjazd z Opola ok godz. 6.00 ( parking za Emmą, przy ulicy Dubois ) przejazd przez Warszawę, Augustów, przejazd do Kowna

2 dzień – przejazd przez Łotwę do Estonii, na nocleg w Narvie.

3 dzień – przekroczenie granicy rosyjskiej, przejazd do Petersburga, Wycieczka autokarowa po mieście: Pałac Smolny, Twierdza Pietropawłowska, Wyspa Wasilewska, Nabrzeże Pałacowe, Jeździec Miedziany, krążownik Aurora. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

4 – 6 dzień – zwiedzanie Petersburga i okolic ( Newski Prospekt, Ermitaż, park Peterhof, pałac w Carskim Siole, itp. ). Dokładny program zwiedzania będzie podany do 22.02.

7 dzień – przejazd lądem do Finlandii. Krótki spacer po Helsinkach. pałac Prezydencki, katedra Uspieńska, Plac Senacki, Temppelinaukio – kościół wykuty w skale,Wieczorem zaokrętowanie na prom. Rejs do Tallina. Nocleg na promie.

8 dzień – po śniadaniu na promie wyokrętowanie. Zwiedzanie Tallinna z przewodnikiem: Pałac Kadriorg, Pirita, port, średniowieczna starówka: katedra Najświętszej Marii Panny, kościół św. Olafa, kompleks kamienic mieszczańskich „Trzy siostry”, system murów obronnych i in. Przejazd na nocleg do Rygi.

9 dzień – zwiedzanie stolicy Łotwy: Starówka – fragmenty murów miejskich; katedra uważana za największy kościół nadbałtycki ze słynnymi organami. Zamek ryski powstały w latach 1330—1353, w okresie międzywojennym siedziba prezydenta kraju; zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia i in. Przejazd na nocleg do Kowna.

10 dzień – krótkie zwiedzanie Kowna. Przejazd przez Augustów, Warszawę do Opola.

Cena około: 2750 – 2850 zl ( z czego około 1000 zł + reszta w eur ).