Do Wiednia na kawę

Termin: 24 – 26.06.2017

1 dzień – wyjazd z parkingu za dawną Biedronką ( skrzyżowanie ulic 1 Maja i Dubois ) o godz. 6.00 ( zbiórka o godz, 5.45 ), Przejazd do Czech. Zwiedzanie miasta Kromieryż: rezydencja arcybiskupów ołomunieckich ( m. in. pomieszczenia reprezentacyjne i biblioteka ), widok na miasto z wieży pałacowej oraz Ogród Kwiatowy – światowy unikat sztuki ogrodowej. Całość została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Przejazd do Austrii. W drodze na nocleg zatrzymamy się jeszcze w uzdrowisku Baden, położonym u podnóża Lasu Wiedeńskiego. Spacer po miasteczku: park Zdrojowy, Rosarium, Teatr Miejski, Kasyno. Ciekawostka jest to, ze można tam dojechać z centrum Wiednia tramwajem podmiejskim. Przejazd na nocleg do Laaben. Obiadokolacja.

2 dzień – śniadanie, przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta: przejazd Ringiem – Uniwersytet, Teatr Miejski, Parlament, Ratusz, Plac Marii Teresy, Opera Wiedeńska, Park Miejski. Spacer po centrum miasta: katedra św. Szczepana, ulica Graben, Kolumna Morowa, kościół Karola Boromeusza, pałac Hofburg. Czas wolny w centrum miasta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

3 dzień – śniadanie, przejazd do pałacu Schönbrunn – zwiedzanie dawnej letniej rezydencji rodziny cesarskiej ( jednego z najpiękniejszych budynków w stylu barokowym w Europie, na liście UNESCO ) oraz ogrodów. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, skąd Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami – kościół św. Józefa i widok na miasto. Przejazd do centrum. Fakultatywnie możliwość zwiedzenia Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Historii Sztuki lub czas wolny. Wieczorem wyjazd z Wiednia. Przyjazd do Opola około północy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Część zabytków oglądamy z zewnątrz.

Cena: 615 zł.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • 2 noclegi ( pokoje 2 – 3 os. ) ze śniadaniem, 2 kolacje,
  • ubezpieczenie: KL 10000 EUR ( z opcją CP ), NW 15000 zł,
  • opiekę pilota – przewodnika,
  • podatek vat,
  • obowiązkowy haracz na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowego przewodnika w Wiedniu, zestawu Tour Guide, ew. biletu na przejazd środkami komunikacji miejskiej 35 – 40 EUR oraz około 200 CZK,
  • napojów do kolacji.

Zaliczka w wysokości 150 zł – po podpisaniu umowy. Pozostała część na 30 dni przed wyjazdem.