Do wód termalnych w Jesenikach

Termin: 24.09.2020 – wyjazd anulowany

7.00 wyjazd z Opola. Zbiórka na parkingu ( ulica 1 Maja i Dubois ).

9.45 Przejazd do uzdrowiska Velke Losiny. Wieś uznawana jest za jedną z najstarszych w okolicach Sumperku pierwsza wzmianka o niej pochodzi z XIV w. Pierwsza zachowana wzmianka o dobroczynnych właściwościach termalnej wody siarkowej pochodzi z XVI wieku, a znaleźć ją można w ważnym dziele balneologicznym lekarza Jordana z Klausenburgu. Na terenie Velkých Losin bije 5 źródeł mineralnych. Najbardziej znane to termalne źródło siarkowe Žerotín i zimne źródło siarkowe Karel. Gorące i zimne źródła mają prawie taki sam skład, a najistotniejszą substancją leczniczą jest siarkowodór (HS) w ilości 4,507 mg/l. Pitna woda mineralna bogata jest przede wszystkim w wapń, sód, magnez, potas i żelazo. Temperatura wód termalnych u ujścia wynosi około  36 °C. Wody mają korzystne działanie w leczeniu schorzeń neurologicznych, skórnych i układu ruchu.

10.00 – 13.15 pobyt na basenach termalnych. Temperatura wody 30 – 34° C. Kąpiel w wodzie termalnej pozwala zrelaksować umysł, zapomnieć o stresie i pośpiechu. Więcej na stronie www.termaly-losiny.cz Na basenie można skorzystać z bufetu.

13.15 – 15.45 Czas wolny na wypicie kawy czy posiłek we własnym zakresie, spacer po parku, możliwość przejścia pod zamek Żerotinów.

Powrót do Opola około godz. 18.30 – 19.00.

Cena: 55 zł/os.

W cenie:

  • przejazd autokarem, opieka pilota,
  • ubezpieczenie KL + CP ( 10000 EUR ), NW ( 15000 PLN )

Wstęp płatny dodatkowo ( wpłaty w autokarze ):

  • wstęp na baseny termalne – bilety grupowe na 3 godziny ( + 10 minut na przebranie )

260 czk lub 45 zł – seniorzy 62+, ; 300 czk lub 50 złos. pozostałe,

 

W tym terminie czynne będą baseny wewnętrzne z możliwością wypłynięcia na zewnątrz. Uwaga. Srebro czernieje w termalnej wodzie siarkowej. Prosimy o zabranie własnego ręcznika, klapek czy płaszcza kąpielowego. Na miejscu możliwość wypożyczenia za opłatą.

Dokumentem potrzebnym na wyjazd jest dowód osobisty.

Na drobne wydatki ( oprócz wstępów ) proponujemy zabrać 100 – 300 czk. W miarę możliwości prosimy o zakup koron w Opolu – będzie więcej czasu na miejscu. Aktualny kurs 1 CZK to około 17 groszy.

Uwaga: obowiązkowe maseczki podczas przejazdu oraz na miejscu w przestrzeni zamkniętej ( poza basenami ).

Wyjazd dochodzi do skutku przy minimum 36 osobach w autokarze.

Proszę o rezerwację miejsc telefonicznie, mailowo lub przy pomocy sms-a.