Jelenia Góra i okolice II

Termin: 30.09 – 1.10.2023

1 dzień – 6.00 wyjazd z Opola ( zbiórka przy Solarisie od strony kina Helios kilka minut wcześniej ). Przejazd do Lwówka Śląskiego – jednego z najstarszych miast Polski ( prawa miejskie 1217 rok ). Spacer po Starówce: Rynek z Ratuszem, Browar, Czarna Wieża, fontanna Sukienników, fragmenty murów miejskich z basztami. Po wyjeździe z miasta krótki postój przy Lwóweckich Skałkach.

Kolejnym punktem będzie Lubomierz, miaste znane głównie z trylogii filmowej Sylwestra Chęcińskiego ( Sami swoi, Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć ). Oprócz Muzeum Kargula i Pawlaka i Zaułka Filmowego, zobaczymy tu zespół gotyckich i barokowych budowli wchodzący w skład zespołu klasztornego z głównym barokowym kościołem Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa.

Przejazd do Zamku Czocha z XIII wieku. Uznawany jest za jeden z piękniejszych zamków w Polsce. Obecnie w obiekcie można też przenocować lub urządzić wesele. Na zamku kręcono film – Gdzie jest generał?

Przejazd na nocleg i obiadokolację do Jeleniej Góry – Hotel Feniks Strauss 3*

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Świeradowa Zdroju. W planie wejście na wieżę widokową Sky Walk – czyli spacer w chmurach. Wieża wznosi się na wysokość 62 metrów, zaś długość spaceru na najwyższy punkt, to 850 m. Ze Świeradowa podejście pod samą wieżę to około 25 – 30 minut ( oczywiście pod górkę ). Z góry piękne widoki na miasto i Góry Izerskie. Po powrocie do Świeradowa – spacer po centrum uzdrowiska. Najciekawszym obiektem jest tutaj kryta hala spacerowa połączona z Domem Zdrojowym. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie kopalni św. Jan. Wydobywano tak cynę i kobalt w XVI – XVIII wieku. Długość podziemnej trasy to około 350 m. Należy ubrać się cieplej.

Około godziny 17.00 wyjazd w drogę powrotną.

Uwaga. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wejście na Sky Walk jest uzależnione od pogody. W razie złych warunków atmosferycznych będziemy realizować program alternatywny. Żeby uzyskać cenę dla grupy, trzeba zgłosić to przynajmniej dzień wcześniej. Dlatego przy zapisach na wycieczkę będzie trzeba jasno określić czy korzysta się z tej atrakcji.

Cena: 370 zł + realizacja programu

W cenie: przejazd autokarem z wszystkimi opłatami, nocleg w hotelu 3* – pokoje 2 – osobowe, śniadanie, obiadokolacja, opieka pilota, korzystanie z systemu tour guide, ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Realizacja programu: wstępy – Muzeum Kargula i Pawlaka, Zamek Czocha, kopalnia św. Jan, Sky Walk, przewodnik – około 150 zł – emeryci i renciści oraz 170 zł – pozostałe osoby.