Poznajemy Kujawsko-Pomorskie

Termin: 24 – 28.06.2021

1 dzień – wyjazd z Opola o godz. 6.00. Zbiórka przy Solarisie od strony wejścia do kina Helios. Przejazd do Bydgoszczy. Spotkanie z przewodnikiem o godz. 11.30. Objazd i zwiedzanie piesze Wyspa Młyńska, ul. Długa, Stary Rynek i Ratusz, Dzielnica Muzyczna, posąg Łuczniczki. Przejazd do hotelu.

2 dzień – wyjazd w Bory Tucholskie. Fojutowo – dwupoziomowe skrzyżowanie cieków wodnych Czerskiej Strugi i Wielkiego Kanału Brdy. Tuchola – pomnik św. Małgorzaty, Muzeum Borów Tucholskich. Przejazd na spływ kajakowy na rzece Wda ( około 2,5 godziny ). Osoby , które nie płyną mają spacer w okolicy Tlenia. Na zakończenie spływu ognisko z pieczeniem kiełbasek w Tleniu, powrót do hotelu.

3 dzień – przejazd do Inowrocławia – stolicy Kujaw Zachodnich, spacer po parku Solankowym. Przejazd do Torunia – miasta Kopernika, pierników oraz zabytków wpisanych na listę UNESCO. Krzywa Wieża, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, Kościół św. Janów. Powrót do hotelu.

4 dzień – przejazd do Chełmna – jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce. Zobaczymy: mury obronne z Bramą Grudziądzką i Marsenburską, Rynek z neorenesansowym ratuszem, kościół Wniebowzięcia NMP, Brodnica: ruiny zamku krzyżackiego, pałac Anny Wazówny, gotycki kościół św. Katarzyny. Powrót do hotelu.

5 dzień – przejazd do Ciechocinka – najbardziej znanego uzdrowiska w Polsce. Spacer: Park Tężniowy i Zdrojowy, Pijalnia Wód Mineralnych, dworek Prezydenta RP, cerkiew św. Michała Aleksandra. W drodze powrotnej planuję jeszcze 1 zwiedzanie. Przejazd do Opola.

Ostateczny program i punkty zwiedzania będą zależne od sytuacji epidemiologicznej w regionie.

Cena: 800 zł ( w tym 450 zł przelew na konto i 350 zł – wplata na miejscu ).

W cenie: transport autokarem, 4 noclegi w hotelu 3* w Bydgoszczy – pokoje 2-os. ze śniadaniem, 4 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie NW.

Opłaty dodatkowe: wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy, spływ, ognisko, system tour guide, obowiązkowe haracze na TFG i TFP – razem około 160 – 200 zł