Dookoła Litwy

Termin: 1 – 7.08.2021

1 dzień – wyjazd z Opola o godz. 6.00 ( zbiórka przy Solarisie od strony kina Helios ). Przejazd z niezbędnymi postojami do Druskiennik – jednego z najlepszych uzdrowisk klimatycznych i balneologicznych na terenie północno-wschodniej Europy. Przejazd do Parku Grutas – zwiedzanie Skansenu Komunizmu. Zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorny spacer po uzdrowisku.

2 dzień przejazd do Wilna, z krótkim postojem w Mereczy. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Ostra Brama z wejściem do kaplicy z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, cerkiew św. Ducha, kościół św. Kazimierza, Uniwersytet, Katedra, Góra Trzech Krzyży, Pomnik i Muzeum Adama Mickiewicza, kościół Bernardyński, nocleg.

3 dzień – zwiedzanie Cmentarza na Rossie z kwaterą wojskową i grobem matki Piłsudskiego, kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu, wyjazd do Trok ( ok. 30 km ). Gotycki zamek Wielkich Książąt Litewskich, położony na jeziornej wyspie, okolony murem i okrągłymi basztami, kenesa karaimska – drewniana XVIII-wieczna świątynia, kościół Nawiedzenia NMP. Powrót do Wilna.

4 dzień – przejazd do Szawli Góra Krzyży, Połąga – dworek Tyszkiewiczów z Muzeum bursztynu, spacer po molo. Przejazd na nocleg do Kłajpedy.

5 dzień – przeprawa promem na Mierzeję Kurońską – Juadkrante, Wzgórze Kormoranów, wzgórze Czarownic, Nida, możliwość plażowania, powrót na nocleg.

6 dzień – rano spacer po Kłajpedzie, wyjazd do delty Niemna, następnie przejazd wzdłuż rzeki z postojami do Kowna

7 dzień – zwiedzanie Kowna. Spacer z przewodnikiem: zamek, kościół św. Piotra i Pawła, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, dom Perkuna, Aleja Wolności – główny pasaż handlowy, kościół św. Michała Archanioła w stylu bizantyjskim. Przejazd do kraju, przyjazd do Opola około północy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Ostateczny program może ulec niewielkim zmianom z powodu pandemii.

Cena: 800 zł + 160 eur

Złotówki wpłacamy w Polsce, euro za granicą. Zaliczka na wyjazd 240 zł. Pozostała kwota w zł płatna na 30 – 25 dni przed terminem wycieczki.

W cenie:

  • 6 noclegów ( 1 Druskienniki, 2 Wilno, 2 Kłajpeda, 1 Kowno ) – pokoje 2 – os. z łazienką
  • 6 śniadań i 6 obiadokolacji,
  • transport autokarem na całej trasie,
  • opieka polskiego pilota,
  • ubezpieczenie KL + CP i NW w Signal Iduna
  • używanie systemu tour guide.

Na wszystkie wydatki programowe na Litwie ( przewodnicy, wstępy, prom ), składka na tfg i tfp, oraz opłaty miejscowe ( city tax ) należy dodatkowo przeznaczyć około 50 – 60 eur.