Nie tylko Lwów

Termin: 13.06 – 16.06.2019

1 dzień – wyjazd z Opola o godz. 6.00, przejazd przez Gliwice, Katowice. Kraków do Lwowa. W zależności od godziny przyjazdu będziemy mieć przed kolacja trochę czasu w centrum miasta. Przy okazji można dokonać wymiany. Obiadokolacja, przejazd na nocleg.

2 dzień – po śniadaniu całodzienna wycieczka objazdowa na trasie: Rohatyń z legendą o Roksolanie, drewniana cerkiew św. Ducha, obelisk ku czci Adama Mickiewicza Halicz z Dniestrem i muzeum Karaimów, Stanisławów: katedra greckokatolicka, dawny kościół farny ( z grobami Potockich), Rynek z ratuszem, pomnik Adama Mickiewicza. Powrót do Lwowa.

3 dzień – po śniadaniu wycieczka objazdowa po Lwowie: Katedra św. Jura, Wysoki Zamek – panorama Lwowa oraz zwiedzanie centrum: Katedra Ormiańska, Katedra Łacińska, dawny kościół Zakonu Jezuitów, pomnik Nikifora,Klasztor Bernardynów, Arsenał, pomnik Mickiewicza, hotel George, Rynek, czas wolny.

4 dzień – po śniadaniu, już z bagażami jedziemy do centrum. Mamy 2 propozycje do wyboru: 1. Cmentarz Łyczakowski wraz z Cmentarzem Orląt Lwowskich . 2. Lwowska Galeria Sztuki – kolekcja malarstwa polskiego oraz zachodnioeuropejskiego. Czas wolny na ostatnie zakupy lub posiłek. Wyjazd w drogę powrotną około godz. 14

.

Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Część budowli oglądamy z zewnątrz.

Cena: 550 zł od osoby.

W cenie:

  • 3 noclegi we Lwowie w hotelu 3* – pokoje 2-osobowe z łazienką,

  • 3 śniadania – szwedzki stół,

  • transport autokarem na całej trasie,

  • polski pilot,

  • ubezpieczenie w Signal Iduna: KL + CP 10000 EUR. NW 15000 PLN,

  • podatek vat,

  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

Opłaty dodatkowe:

– 3 obiadokolacje z napojem – 70 zł od osoby.

– wstępy na Ukrainie, system tour guide, parkingi, miejscowy przewodnik około 80 zł od osoby.

O ile będzie taka możliwość zaproponujemy Państwu fakultatywny udział w spektaklu w Operze Lwowskiej. Program będzie znany na miesiąc wcześniej. Cena biletu 30 – 50 zł.

Obowiązkowy paszport – ważny jeszcze 3 miesięcy po powrocie.

Wymianę na hrywny najlepiej zrobić we Lwowie – za złotówki !!!

Minimalna liczba uczestników – 38.