Pomorze Zachodnie

1 dzień – wyjazd z Opola ok. godz. 6.00. Przejazd do Międzyrzecza. Zwiedzanie MRU – trasa długa, ok,.2,5 godz. Międzyrzecki Rejon Umocniony (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko – polskim. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Kolejny postój nieopodal Elektrowni „Dolna Odra” gdzie rośnie „Krzywy Las”. Jest to skupisko około 100 zdeformowanych sosen rosnących na obszarze około 0,30 ha. Posadzono je najprawdopodobniej w 1934 roku. Przejazd na nocleg do Rewala.

2 dzień – wyjazd do Kamienia Pomorskiego, gdzie zwiedzimy konkatedrę – najstarszą świątynię Pomorza Zachodniego. W sezonie letnim odbywają się tutaj na XIII – wiecznych organach koncerty. Przejazd do Dziwnowa – zwodzony most z połowy XX wieku. Kolejnym punktem będzie przejazd Ciuchcią Retro Express z Trzęsacza ( gdzie zobaczymy ruiny kościoła z XV wieku zbudowanego 2 km od brzegu morza, teraz została tylko jedna ściana świątyni na klifie ) do Pogorzelicy. Powrót autokarem, a dla chętnych spacer brzegiem morza

3 dzień – wyjazd do Wolińskiego Parku Narodowego: muzeum WPN, rezerwat żubrów, góra Gosań ( 93 m ) – najwyższy klif polskiego wybrzeża, Jezioro Turkusowe w Wapnicy, miasteczko Wolin z muzeum Słowian i Wikingów.

4 dzień – przejazd do Świnoujścia: Fort Gerharda z XIX wieku, najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska ( 68 m ), spacer falochronem i promenadą, przepłynięcie promem przez Świnę. W drodze powrotnej zahaczymy o Międzyzdroje: molo i Promenada Gwiazd.

5 dzień – przyjazd do Szczecina – z miejscowym przewodnikiem zwiedzimy najciekawsze zabytki miasta: Czerwony Ratusz, Bramę Portową, gotycką katedrę, Zamek Książąt Pomorskich, Stary Ratusz, Wały Chrobrego.

6 dzień – przejazd do Dobrzycy. Zwiedzanie Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Hortulus Spectabilis (około 4 godz. ). Dla chętnych możliwość zakupów w lokalnym sklepie. Przyjazd do Kołobrzegu, spacer po mieście: monumentalna katedra NMP, pomnik Zaślubin z Morzem, muzeum Oręża Polskiego, latarnia morska. Powrót na nocleg.

7 dzień – wykwaterowanie, przejazd do Przelewic. Tutejszy Ogród Dendrologiczny to perła przyrodnicza Pomorza Zachodniego i jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych w Polsce. Bogata kolekcja drzew i krzewów  ze strefy klimatu umiarkowanego całego świata na powierzchni 30 ha przyciąga tysiące turystów. Po zwiedzanie powrót do Opola.

Cena: 860 zł

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • noclegi w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienką,
  • 6 śniadań i 6 obiadokolacji ( serwowane ),
  • pilot,
  • ubezpieczenie NW,
  • podatek vat,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 0 zł.

Dodatkowe opłaty:

  • wstępy, opłaty klimatyczne, ew. impreza integracyjna, miejscowi przewodnicy – około 120 zł

Minimalna ilość uczestników – 34.