Portugalia

Termin: 19 – 28.09.2018

1 dzień – spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie w hali odlotów o godz. 12.30. Wylot o godzinie 15.15. Przylot 18:30, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, wieczorny spacer po plaży.

2 dzień – zwiedzanie Lizbony, stolicy Portugalii. Przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy Lizbony, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: Kościóła klasztoru Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej, pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza, i Wieża Belém, jedna z wizytówek miasta. Kontynuacja zwiedzania stolicy Portugalii. W programie: dzielnice Baixa i Alfama, misterna konstrukcja windy św. Justyny (z zewnątrz), słynny deptak Rua Augusta, katedra Se, Kościół Św. Antoniego.

3 dzień – wykwaterowanie, wizyta na Cristo Rei, skąd możemy podziwiać panoramę na Lizbone z zupełnie innej perspektywy. Sintra od zawsze przyciągała swoim urokiem. Najpierw władca mauretański poznał się na urokach zielonej Sintry i na jednym ze wzgórz wzniósł swoja fortece. Następnie królowie Portugalii obrali Sintrę na swoja letnią rezydencję a wkrótce dołączyły również nobelskie rodziny. Dziś Sintra to miasto zamków i pałaców. To miasteczko iście bajkowe, a od 1995 również wpisane na listę UNESCO. Niedaleko Sintry znajduje się najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy – Cabo da Roca, z którego rozciąga się przepiękny widok na Ocean Atlantycki. Przejazd na nocleg do Sameiro koło Bragi.

4 dzień – przejazd do Bragi do jwspanialszego sanktuarium Portugalii – Bom Jesus do Monte. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta Droga na szczyt składa się z trzech etapów, a całość symbolizuje duchową drogę wierzących do zbawienia. Spacer po starym mieście Braga i zwiedzanie Katedry. Przejazd do Guimaraes – pierwszej stolicy, z której portugalski król Henryk I ruszał na południe w celu odzyskiwania ziem portugalskich z rąk Maurów. Guimaraes hipnotyzuje magią swoich wąskich uliczek, średniowiecznych balkonów, na których wisi suszące się pranie. Właśnie dzięki tej magii i atmosferze zostało wybrane stolicą europejskiej kultury w 2012 roku.

5 dzień – przejazd do Porto, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo

położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto.

6 dzień – przejazd do portugalskiej Wenecji, miasta Aveiro. Spacer po miasteczku, rejs łodziami po kanałach. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu.

7 dzień – zwiedzanie: Fatima to jedno z największych sanktuariów Maryjnych na świecie. To tutaj 13 maja 1917 r. trzem pastuszkom ukazała się Matka Boska, a wydarzenie to rozpoczęło serię kolejnych wizji 13-tego dnia każdego kolejnego miesiąca, aż do października, kiedy to miało miejsce dotąd niewyjaśnione zjawisko w postaci cudu słońca.

Wizyta w Aljustrel aby zwiedzić domki, w których swoje dzieciństwo spędzili wizjonerzy, następnie wizyta w jednej z jaskiń w okolicy Fatimy.

8 dzień – przejazd do Alcobaca i zwiedzanie opactwa cysterskiego wpisanego na liste Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Nazare, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek. Przejazd do Obidos – zachwycającego miasteczka otoczonego średniowiecznymi murami i zabudowanego białymi domkami, między którymi ciągną się wąskie, kręte uliczki tworzące niezapomniany klimat. Miejscowość słynie z Międzynarodowego Festiwalu Czekolady, typowego napoju alkoholowego Ginja de Obidos, który można zdegustować w czekoladowym kubeczku oraz ręcznie robionych i oryginalnych pamiątek. Obidos uznawane jest za jedno z najładniejszych miasteczek Portugalii. Powrót na nocleg.

9 dzień – przejazd do Batalha – miasteczka, w którego sercu leży majestatyczny klasztor wpisanym na Listę UNESCO. Architektura klasztoru zachwyca koronkowymi rzeźbieniami portali i filarów. Tomar to klasztor opowiadający historie Templariuszy, a zarazem początków Portugalii. Obydwa obiekty wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót na nocleg.

10 dzień – wczesna pobudka, przejazd na lotnisko. Wylot o godzinie 9.30. W Warszawie wg rozkładu będziemy o 14.25.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 3250 zł

Cena zawiera:

  • przelot samolotem Warszawa – Lizbona – Warszawa portugalskich linii TAP
  • 9 noclegów w pokoju 2 – os z łazienką,
  • 8 śniadań i 8 obiadokolacji,
  • transport autokarem po Portugalii,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie w TU Signal Iduna: KL 15000 EUR, NW 15000 PLN + CP,,
  • podatek vat,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł.

Cena nie zawiera: wstępów, rejsu, degustacji, miejscowych przewodników oraz systemu Tour Guide około 130 – 140 euro.

Do Portugalii wjeżdżamy na dowód osobisty lub paszport.


Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031