Promem do Petersburga

Termin: 31.07 – 9.08.2018

1 dzień – wyjazd z Opola ok godz. 21.00 ( parking za Emmą, przy ulicy Dubois ) przejazd przez Warszawę, Augustów, przejazd nocny do Rygi.

2 dzień – Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie stolicy Łotwy: Starówka – fragmenty murów miejskich; katedra uważana za największy kościół nadbałtycki ze słynnymi organami. Zamek ryski powstały w latach 1330—1353, w okresie międzywojennym siedziba prezydenta kraju; zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia i in. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

3 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Tallinna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Kadriorg, Pirita, port, średniowieczna starówka: katedra Najświętszej Marii Panny, kościół św. Olafa, kompleks kamienic mieszczańskich „Trzy siostry”, system murów obronnych i in. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg w Tallinnie.

4 dzień – wczesny wyjazd do portu, rejs promem do Helsinek. Zwiedzanie miasta: port południowy, Pałac Prezydencki, katedra Uspieńska, Plac Senacki, Esplanadi – aleja spacerowa, teatr narodowy, parlament, Temppelinaukio – kościół wykuty w skale, itp. Wieczorem zaokrętowanie na prom do Petersburga. Nocleg na promie.

5 dzień – przypłynięcie do Petersburga. Wycieczka autokarowa po mieście: Pałac Smolny, Twierdza Pietropawłowska, Wyspa Wasilewska, Nabrzeże Pałacowe, Jeździec Miedziany, krążownik Aurora. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

6 dzień – zwiedzanie Ermitażu z przewodnikiem ( chętni mogą zostać do popołudnia ). jest to jedno z najsłynniejszych muzeów świata. Zbiory muzealne zawierają kolekcje malarstwa europejskiego z dziełami Rafaela, Michała Anioła,Tycjana, Rubensa, Rembranta, Gauguina, Matissea, Picassa i innych znanych malarzy, zwiedzanie okolic Newskiego Prospektu – głównej arterii miasta: Sobór Kazański, Plac Pałacowy, Kanał Gribojedowa, pomnik Katarzyny II, Gostinnyj Dwor, Ogród Letni, Pole Marsowe, powrót na nocleg, obiadokolacja.

7 dzień – .wycieczka do Peterhofu – byłej rezydencji carów rosyjskich, zwiedzanie parku krajobrazowego z 144 fontannami, cerkiew Spas na Krwi, W godzinach wieczornych zaokrętowanie na prom do Tallina. Nocleg na promie.

8 dzień – przypłynięcie do Tallina. Przejazd na Wilna na nocleg. Po drodze postój przy Górze Krzyży koło Szawli. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

9 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wilna: Góra Trzech Krzyży, z której mamy piękną panoramę Wilna, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, zakątek gotycki z kościołem św. Anny, Plac Katedralny z Katedrą św. Stanisława. Zwiedzanie Starówki wileńskiej: Ostra Brama, cerkiew prawosławna św. Ducha, Plac Ratuszowy, była dzielnica żydowska, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, dziedzińce Uniwersytetu Wileńskiego, Pałac Prezydencki, ulica Zamkowa. Nocny przejazd do kraju.

10 dzień – przyjazd do Opola w godzinach rannych

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 2300 zł na osobę w pokoju 2 – 3 osobowym. Pokoje 1-os. Za dopłatą na zapytanie.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem ze wszystkimi opłatami drogowymi,

  • rejs Tallin – Helsinki, rejs Helsinki – Sankt Petersburg – Tallin wraz z opłatami paliwowymi i portowymi oraz opłata wjazdową do Rosji,

  • 5 noclegów w hotelach 2*/3* pokoje 2 – os.: 1 Wilno, 1 Ryga, 1 Tallin, 2 Sankt Petersburg oraz 2 noclegi na promie,

  • wyżywienie: 5 śniadań i obiadokolacji w hotelach, 2 śniadania na promie,

  • opieka polskiego pilota,

  • ubezpieczenie w TU Signal Iduna: KL + CP, NW

  • podatek vat oraz opłata na TFG w wysokości 10 zł/os.

Koszty dodatkowe:

  • wstępy do zwiedzanych obiektów, miejscowi przewodnicy w Rosji, Estonii, Łotwie i na Litwie, opłata autokaru w Sankt Petersburgu, system Tour guide, bilety na metro – około 140 EUR,

  • napoje do obiadokolacji ( woda gratis ).

Walutą na Litwie, Łotwie, w Estonii i Finlandii jest euro, w Rosji rubel. Za 1 eur dostaniemy około 65 – 70 rubli.

Zakwaterowanie na promie. Kabina 4 osobowa wewnętrzna bez okna. Możliwość rezerwacji kabiny wewnętrznej 2 osobowej za dopłatą około 240 zł/os. lub 3 osobowej za dopłatą 80 zł/os. ( 2 rejsy ).

Program w Sankt Petersburgu jest jeszcze w trakcie ustalania i możliwe są pewne zmiany.

Podczas rejsu do Rosji i z powrotem w cenie są tylko śniadania. Zamówienie kolacji jest możliwe za dodatkowa opłatą ( 2 x 31 eur/kolacja typu szwedzki stół ). Musi to być zgłoszone na umowie i opłacone w złotych.

Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu do Rosji na 72 godziny jest paszport ważny jeszcze 6 miesięcy od dnia wyjazdu z Rosji.