Przez Beskid Niski w Bieszczady

Termin: 14 – 17.09.2020

1 dzień – wyjazd z Opola o godz. 6.00 z parkingu przy ul. 1 Maja/Dubois ( zbiórka 15 minut wcześniej ). Przejazd do Krosna – spotkanie z przewodnikiem, ruiny XIV w. zamku Odrzykoń, miejsce wydarzeń opisanych w Zemście – Aleksandra Fredry, rezerwat Prządki – według legendy, przestroga dla kobiet, za pracę w niedzielę, kościół drewniany w Haczowie, Iwonicz-Zdrój – spacer po jednym z najstarszych uzdrowisk polskich, słynącego z unikalnego, leczniczego mikroklimatu. Przejazd na nocleg do Leska.

2 dzień – Myczkowce zapora i jezioro, Solina rejs statkiem po zalewie i spacer po koronie największej zapory wodnej w Polsce, Sobień – ruiny zamku Kmitów z XIV w., Sanok – skansen, Zagórz – ruiny klasztoru.

3 dzień – Duża Obwodnica Bieszczadzka: Lesko, Baligród, Cisna – stolica zakapiorskich Bieszczad, przerwa kawowa w znanej Siekierezadzie, Ustrzyki Górne, Muczne ( pokazowa zagroda żubrów muzeum leśne ), cerkiew w Czarnej, Ustrzyki Dolne, Lesko.

4 dzień – przejazd do Bóbrki, zwiedzanie kopalni ropy naftowej, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Przejazd do Biecza, nazywanego „małym Krakowem” lub „perłą Podkarpacia”. Zwiedzanie miasta. Około godz. 15.30 wyjazd do Opola.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Obowiązkowe maseczki podczas przejazdu autokarem oraz podczas zwiedzania niektórych obiektów.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna ulegnie pogorszeniu organizator zastrzega możliwość zmian w programie nawet w trakcie wyjazdu.

Cena: 650 zł – wpłata po podpisaniu umowy – zgłoszenia.

W cenie:

  • przejazd autokarem,
  • 3 noclegi w pokojach typu standard 2 – 3 os. z łazienkami w pensjonacie Gawra w Lesku,
  • 3 śniadania typu bufet i serwowane obiadokolacje,
  • ubezpieczenie NNW ( 20000 zł),
  • miejscowy przewodnik,
  • opieka pilota,
  • składka na tfg.

Dodatkowo: wszystkie wstępy i opłaty, przewodnik muzealny w Sanoku, Bóbrce i Bieczu, rejs, itp. około 100 zł

Minimalna liczba uczestników 36.