Kurorty i przyroda Czech

Termin: lipiec 2018

Zapraszamy na spotkanie z Czechami, jakich z pewnością Państwo nie znacie. Przemierzymy północne Czechy wzdłuż całej ich granicy z Niemcami. Mniej będziemy oglądać światowej klasy zabytków, ale skoncentrujemy się na poznawaniu zamków, rezerwatów przyrody i uzdrowisk. Będziemy w wielu miejscach, do których da się dotrzeć …. tylko na własnych nogach.

Program:

1 dzień – wyjazd z Opola, przejazd do Frydlantu, zwiedzanie zamku, przejazd w okolice Decina, po drodze krótki postój przy Panskiej Skale – wychodni bazaltu.

2 dzień – wycieczka piesza do Prawczyckiej Bramy ( największego mostu skalnego w Czechach – ok. 3 godz. ), zejście do Mezni Louka, spływ łodziami po rzece Kamienica ( 2 odcinki – Cicha i Dzika Kamienica – ok. 3 godz. wraz z dojściem ), wieczorem spacer po Hrensku.

3 dzieńprzejazd do Marianskich Łaźni – spacer po kurorcie: dom Szopena, cerkiew św. Włodzimierza, główna kolumnada, Śpiewająca Fontanna, po południu zwiedzanie uzdrowiska Karlove Vary: kolumnady z ujęciami leczniczych gorących źródeł, cerkiew św. Piotra i Pawła, kościół św. Marii Magdaleny, wieża widokowa Diana.

4 dzieńwycieczka do Franciszkowych Łaźni – spokojnego, pełnego zieleni kurortu. Do celów leczniczych wykorzystuje sie 24 źródła o różnym składzie chemicznym. Przejazd do miejscowości Soos, gdzie znajduje się obszar torfowisk i minigejzerów ( przejście trasą przyrodniczą ). W drodze powrotnej krótki spacer po zabytkowym centrum Chebu, powrót na nocleg.

5 dzień – przejazd do Drezna – zwiedzanie autokarem i spacer po starówce: Zwinger, opera Sempera, Rezidenzschloss, taras Bruhla, czas wolny. Przejazd do kraju, powrót w późnych godzinach nocnych.

Organizator nie bierze odpowiedzialności za zmiany w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych !

Cena:

W cenie:

– 4 noclegi w hotelach/pensjonatach 3* ze śniadaniem i kolacją 2 – daniową bez napoju. Pokoje 2 i 3 osobowe lub studia 2 + 2 z łazienką.

– przejazd autokarem,

– ubezpieczenie KL z CP ( 10000 EUR ), NW ( 15000 PLN )

– opieka pilota,

– podatek vat,

obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 0 zł.

Wstępy i przewodnicy lokalni: około 30 EUR i 800 CZK ( w Czechach są w niektórych miejscach zniżki dla seniorów ).


Archiwa

Listopad 2017
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930