Kurorty i przyroda Czech

Termin: 18.07 – 22.07.2018

Zapraszamy na spotkanie z Czechami, jakich z pewnością Państwo nie znacie. Przemierzymy północne Czechy wzdłuż całej ich granicy z Niemcami. Mniej będziemy oglądać światowej klasy zabytków, ale skoncentrujemy się na poznawaniu zamków, rezerwatów przyrody i uzdrowisk. Będziemy w wielu miejscach, do których da się dotrzeć …. tylko na własnych nogach.

Program:

1 dzień – wyjazd z Opola, przejazd do Frydlantu, zwiedzanie zamku, przejazd w okolice Decina, po drodze krótki postój przy Panskiej Skale – wychodni bazaltu.

2 dzień – wycieczka piesza do Prawczyckiej Bramy ( największego mostu skalnego w Czechach – ok. 3 godz. ), zejście do Mezni Louka, spływ łodziami po rzece Kamienica ( 2 odcinki – Cicha i Dzika Kamienica – ok. 3 godz. wraz z dojściem ), wieczorem spacer po Hrensku.

3 dzieńprzejazd do Marianskich Łaźni – spacer po kurorcie: dom Szopena, cerkiew św. Włodzimierza, główna kolumnada, Śpiewająca Fontanna, po południu zwiedzanie uzdrowiska Karlove Vary: kolumnady z ujęciami leczniczych gorących źródeł, cerkiew św. Piotra i Pawła, kościół św. Marii Magdaleny, wieża widokowa Diana.

4 dzieńwycieczka do miejscowości Soos, gdzie znajduje się obszar torfowisk i minigejzerów ( przejście trasą przyrodniczą ).Następnie przejazd do Franciszkowych Łaźni – spokojnego, pełnego zieleni kurortu. Do celów leczniczych wykorzystuje sie 24 źródła o różnym składzie chemicznym. Dzień zakończymy na basenach termalnych Aquaforum – najpiękniejszych w czeskich uzdrowiskach. Powrót na nocleg.

5 dzień – przejazd doliną Łaby do niemieckiej części Czesko – Saskiej Szwajcarii: skalny most Bastei, twierdza Konigstein. Przejazd do kraju, powrót ok. godziny 22 – 23..

Organizator nie bierze odpowiedzialności za zmiany w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych !

Cena: 950 zl

W cenie:

  • 4 noclegi w hotelach/pensjonatach 3* ze śniadaniem i kolacją 2 – daniową bez napoju. Pokoje 2 i 3 osobowe lub studia 2 + 2 z łazienką.
  • przejazd autokarem,
  • ubezpieczenie TU Signal Iduna KL z CP ( 10000 EUR ), NW ( 15000 PLN )
  • opieka pilota – przewodnika,
  • podatek vat,
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

Wstępy, spływy: około 15 EUR i 800 CZK.

Minimalna ilość uczestników – 35 osób.