Transylwania i Morze Czarne

Termin: 27.08 – 08.09.2018

1 dzień – wyjazd z Mikołowa w godzinach wieczornych. Nocny przejazd.

2 dzień – przejazd do przez Słowację, Węgry i Rumunię. Po drodze ( o ile warunki meteorologiczne pozwolą ) przejedziemy fragmentem słynnej Drogi Transfogaraskiej prowadzącej na wysokość 2034 m npm. Została zbudowana w latach 1970 – 1974 za czasów Nicolae Ceausescu. Przyjazd na nocleg w okolice Braszowa, obiadokolacja.

3 dzień – przejazd do wioski Prejmer do kościoła obronnego z XIII wieku , wzniesionego przez Krzyżaków. Dalsza droga prowadzi do Braszowa, gdzie zwiedzamy najważniejsze atrakcje miasta: Czarny Kościół, ratusz, brama Schei, Bramę Katarzyny i cerkiew św. Mikołaja. Przejazd do Râşnov, gdzie po krótkiej wspinaczce zdobędziemy ogromny zamek chłopski wybudowany w celu obrony przed najazdami Turków i Tatarów. Powrót na nocleg.

4 dzień – jedziemy do zamku rycerskiego w Bran – niesłusznie nazywanym zamkiem Drakuli, w straganach usytuowanych pod zamkiem ciężko znaleźć pamiątkę, która nie byłaby związana z Vladem Palovnikiem. Następnie przejazd do Sinaia, która dzięki malowniczemu położeniu zyskała przydomek Perły Karpat. Zwiedzanie zamku Pelisar lub Peles. Powrót na nocleg.

5 dzień – przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu. Spacer z przewodnikiem po mieście. Zobaczymy m. in.: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie – siedzibę filharmonii, Pałac Parlamentu. Przejazd na nocleg.

6 dzień – przejazd do Bułgarii. Przyjazd do hotelu w okolicy Złotych Piasków.

7 – 10 dzień – wypoczynek. Podczas pobytu zaproponujmy wycieczki: 1. półwysep Kaliakra – z 60 – metrowymi, skalistymi klifami i do letnia rezydencja rumuńskiej królowej Marii – Bałczik, z degustacją miejscowych win i rakiji z możliwością ich nabycia. 2. Warna.- Mauzoleum Warneńczyka oraz Kamienny Las – kolumny skalne sprzed 50 mln lat.

11 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Sofii, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, pieszy spacer stolicy Bułgarii: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew św. Sofii. Uniwersytet Sofijski, budynek Zgromadzenia Ludowego, Dawny Pałac Carski, Teatr Narodowy, Rotunda św, Jerzego, meczet Banija Baszi, około południa wyjazd. Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację.

13 dzień – przyjazd do Mikołowa w godzinach rannych.

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena: 2050 zł od osoby obejmuje nocleg w pokoju 2 osobowym osoby dorosłej.

W cenie:

  • 10 noclegów w hotelach 2*/3* ze śniadaniami i kolacjami, w tym: 4 w Rumunii, 6 w Bułgarii,
  • przejazd autokarem wraz z wszystkimi opłatami drogowymi,
  • opieka polskiego pilota,
  • ubezpieczenie w TU Signal Iduna: KL + CP 15000 EUR, NW 15000 PLN,
  • podatek vat,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł.

Opłaty dodatkowe:

  • opłata klimatyczna w Bułgarii i Rumunii, wstępy, przewodnicy w Rumunii i Bułgarii – około 60 EUR, dziecko około 40 EUR

Cena nie zawiera dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji.