Wiosna w ogrodach

Termin: 1.07.2021

7.30 wyjazd z Opola. zbiórka przy wejściu do kina Helios w Solarisie – 10 minut wcześniej.

9.30 przyjazd do Wojsławic, 2 km na wschód od Niemczy. Wieś znana jest wszystkim miłośnikom przyrody z powodu znajdującego się tutaj arboretum – ogrodu botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zgromadzono tu półtora tysiąca drzew i krzewów, w tym około 500 gatunków i odmian różaneczników i azalii, które wraz z innymi roślinami z rodziny wrzosowatych stanowią kolekcję wzorcową arboretum. Głównym obiektem w tym czasie będą kwitnące liliowce. Powierzchnię Arboretum systematycznie powiększano − w 1990 r. przyłączono 5 hektarów nowych gruntów, w 2005 r. wynosiła już 62 hektary. Nadal rekonstruuje się stawy i cieki wodne, zakłada systemy nawadniające, wytycza nowe alejki, a przede wszystkim sadzi wiele roślin, dzięki czemu ich liczba zwiększyła się w ostatnich latach wielokrotnie. Zwiedzanie samodzielne pobyt około 4 godzin. około 2,5 godziny. Na terenie ogrodu możliwość skorzystania z małej gastronomii.

14.00  zwiedzanie  ??????????

Około 17.00 wyjazd do Opola.

Cena: 50 zł

W cenie:

– przejazd autokarem, opieka pilota,

– ubezpieczenie NW ( 10000 zł ),

Dodatkowo: koszty i program dodatkowej atrakcji poza ogrodem podam do poniedziałku 14.06

Każdy uczestnik w autokarze musi wypełnić oświadczenie dotyczące zagrożenia epidemiologicznego.

Podczas przejazdu w autokarze obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.

Aby podczas zwiedzania zachować dystans każdy uczestnik zostanie wyposażony w odbiornik turguide z jednorazowymi słuchawkami.

Wszystkie wpłaty w autokarze. Na 1 – 3 dni przed wyjazdem skontaktuję się ze wszystkimi uczestnikami w celu potwierdzenia wyjazdu i ew. uzupełnienia daty urodzenia do ubezpieczenia NW. Bilety wstępu będę chciał zakupić przez internet. Proszę o przygotowanie odpowiedniej kwoty.