Lato w ogrodach

Termin: 1.07.2021

7.30 wyjazd z Opola. zbiórka na przystanku naprzeciwko Solarisa koło Zakładu Energetycznego – 10 minut wcześniej.

9.30 przyjazd do Ząbkowic Śląskich. Zwiedzanie miasta:: Ratusz, kościół św. Anny, ruiny renesansowego zamek, XIV-wieczną Krzywą Wieżę ( odchyloną od pionu 2,14 m ), cerkiew św. Jerzego z gotyckimi malowidłami z XIV wieku.

12.00 Przyjazd do Niemczy. Najstarsze pisemne wzmianki o osadzie pochodzą z końca X wieku. Zobaczymy: rynek o wydłużonym wrzecionowatym kształcie, mury miejskie z basztami i bramami oraz tablicę upamiętniającą obronę Niemczy w sierpniu 1017, za panowania Bolesława Chrobrego podczas wojny polsko – niemieckiej. Czas wolny. Możliwość posiłku.

Około 14.00 przyjazd do Wojsławic, 2 km na wschód od Niemczy. Wieś znana jest wszystkim miłośnikom przyrody z powodu znajdującego się tutaj arboretum – ogrodu botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zgromadzono tu półtora tysiąca drzew i krzewów, w tym około 500 gatunków i odmian różaneczników i azalii, które wraz z innymi roślinami z rodziny wrzosowatych stanowią kolekcję wzorcową arboretum. Powierzchnię Arboretum systematycznie powiększano − w 1990 r. przyłączono 5 hektarów nowych gruntów, w 2005 r. wynosiła już 62 hektary. Nadal rekonstruuje się stawy i cieki wodne, zakłada systemy nawadniające, wytycza nowe alejki, a przede wszystkim sadzi wiele roślin, dzięki czemu ich liczba zwiększyła się w ostatnich latach wielokrotnie. Zwiedzanie z przewodnikiem około 2 godziny. Potem trochę czasu wolnego. Na terenie ogrodu możliwość skorzystania z małej gastronomii.

Około 17.30 18.00 wyjazd do Opola.

Cena: 50 zł

W cenie:

– przejazd autokarem, opieka pilota,

– ubezpieczenie NW ( 10000 zł ).

Dodatkowo: wstępy, przewodnik w Wojsławicach, Ząbkowicach Śląskich oraz Niemczy 30 zł – osoby 65+ i posiadający grupę inwalidzką oraz 42 zł – pozostałe osoby oraz zestaw tour guide.

Wstęp na Krzywą Wieżę we własnym zakresie.

Każdy uczestnik w autokarze musi wypełnić oświadczenie dotyczące zagrożenia epidemiologicznego.

Podczas przejazdu w autokarze obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.

Aby podczas zwiedzania zachować dystans każdy uczestnik zostanie wyposażony w odbiornik turguide z jednorazowymi słuchawkami.

Wszystkie wpłaty w autokarze. Na 1 – 3 dni przed wyjazdem skontaktuję się ze wszystkimi uczestnikami w celu potwierdzenia wyjazdu i ew. uzupełnienia daty urodzenia do ubezpieczenia NW.

Zgłoszenia telefonicznie i mailowo.

Organizator: AT Turystyka i Góry, 45-349 Opole, ul. Fabryczna 10/4

www.travel.opole.pl e-mail: turystyka-gory@punkt.pl, tel. 502251058